Portal świadomego życia

Darmowy kalkulator numerologiczy online.

Oblicz datę urodzenia, imię i inazwisko lub inną nazwę.

Przeskocz horyzont Kalkulator numerologiczny

Wyszukiwarka biblioteki albumów
profile-picture
Dodał: Pan Light - 2 lata temu
Blogi duchowe

Kundalini - chłodny subtelny powiew wiatru nad głową


Życie po śmierci, przeznaczenie dusz, kontakt ze zmarłymi
W pułapce własnych celów
Jakie jest duchowe znaczenie zapachu kwiatów bez powodu?
Czym Wyróżnia Się Osoba Realizująca Swój Potencjał
Harmonia kosmosu Torzym 528 HZ
Podliczby - Podwibracje w Numerologii
Kundalini - chłodny subtelny powiew wiatru nad głową
Edgar Cayce, dusza i Kroniki Akaszy
EDGAR CAYCE ŚPIĄCY PROROK
Biografia Nostradamusa
Tybetańska księga umarłych
Sen Azyl
Sen Azuryt
Sen Azja
Sen Azalia lub Azalie
Sen awokado
Sen awionetka
Awaria, sen o awarii
Awanturnik, sen o awanturniku
Awantura, sen o awanturze
Awans, sen o awansie
Sen o awangardzie lub kreatywności
Autyzm, sen o autyzmie
W zaświaty i z powrotem
Autograf Miłości Moja droga do szczęścia
Znak Bestii 666 i trzecia wojna światowa
Autostrada
Autostop
Autor
Automat
Autokar
Autograf
Autobus
Auto dostawcze
Australia
Auschwitz
Numerologia firmy
Liczba przeznaczenia życia
Sennik Auto
aureola
Aura
Aukcja
Audyt
Audiencja
Atrament
Atom
Atmosfera
Atłas
Atleta
Atlas
Ateista - niewierzący
Atak widłami
Atak terrorystyczny
Atak serca - zawał
Atak choroby
Atak
Asystent
Anthony de Mello - Przebudzenie
Numerologiczna liczba dziewięćdziesiąt dziewięć 99
Numerologiczna osiemdziesiątka ósemka 88
Numerologiczna siedemdziesiątka siódemka 77
Numerologiczna sześćdziesiątka szóstka 66
Numerologiczna pięćdziesiątka piątka 55
Numerologiczna czterdziestka czwórka 44
Astry
Astronom
Astronauta
Astrologia
Astrolog
Astma
Asfalt
Asceza
Asceta
As
Arytmetyka
Arystokrata
Artysta
Artyleria
Artretyzm
Arteria
Arsenał
Arsen
Aromat
Arnika
Armia
Armatura
Armata
Potęga podświadomości
Armagedon
Arlekin
Arka Noego
Aresztowanie
Aresztowany
aresztant wiezień
Areszt
Arena
Czy życie to scenariusz?
Arcydzieło
Arcybiskup
Architekt

Co to jest Kundalini?W każdej czującej istocie energia znajduje się w sacrum, dużej, trójkątnej kości u podstawy kręgosłupa (sacrum pochodzi od słowa sacrum). Energia ta jest znana w sanskrycie jako Kundalini – dosłownie „zwinięta” – ponieważ jest zwinięta w trzy i pół spirali.

Kiedy energia znajdująca się w tej kości zostaje przebudzona, unosi się ona w górę kręgosłupa i wychodzi przez obszar ciemiączka – część głowy, która jest miękka u niemowląt. Kiedy Kundalini przechodzi przez ten obszar, może być postrzegana jako chłodna bryza, jakby wylewała się z fontanny. Fontanelle wywodzi się ze starofrancuskiego „mała fontanna”, co w świetle tego doświadczenia nie wydaje się już przypadkiem.

Kundalini i medytacja
Energia Kundalini zazwyczaj zaczyna być uśpiona. Celem medytacji jest obudzenie tej energii, aby można było zamanifestować jej właściwości. Można ją obudzić dzięki mocy czystego pragnienia, pragnieniu poznania naszego prawdziwego ja, naszego ducha. Innymi słowy, pragnienie samorealizacji.

Nasze prawdziwe ja jest często ukryte przed nami przez myśli i emocje, ale kiedy kundalini wznosi się, spontanicznie wprowadza nas w stan medytacji. W ten sposób możemy oderwać się od tych myśli i emocji, aby doświadczyć czystej radości i pokoju, które istnieją w każdym z nas.

Efekty Kundalini można odczuć w systemie subtelnym, który jest reprezentowany na poziomie fizycznym jako ośrodkowy układ nerwowy. Kanały lewy i prawy to współczulny układ nerwowy, a oś centralna to przywspółczulny układ nerwowy. Kiedy Kundalini unosi się, przechodzi przez główne sploty nerwowe wzdłuż naszego kręgosłupa, które są ośrodkami energetycznymi, zwanymi w sanskrycie Czakrami.

Te sploty nerwowe kontrolują wszystkie energie działające w naszym ciele i wydzielają hormony. Są źródłem wszystkich naszych aktywności fizycznych, umysłowych i emocjonalnych. Tak więc każda czakra jest powiązana z pewnymi cechami fizycznymi, umysłowymi i emocjonalnymi. Kiedy doświadczamy zaburzeń na poziomie mentalnym, emocjonalnym lub fizycznym, jest to spowodowane „zablokowaniem” lub napięciem tych czakr.

Kundalini jest Matczyną Energią
Kiedy energia Kundalini wznosi się przez nasze czakry, uwalnia te napięcia i oczyszcza nas z nierównowagi. Co więcej, budzą się w nas pozytywne cechy związane z każdą czakrą. Dlatego Kundalini jest często określana jako energia macierzyńska, ponieważ odżywia naszą istotę i pomaga nam wzrastać w pełniejszą osobowość.

„Ta Kundalini jest duchową matką każdego człowieka”.
Shri Matadźi Nirmala Devi


Ten rodzaj „uzdrawiania” jest spontanicznym wydarzeniem, które ma miejsce tylko wtedy, gdy Kundalini jest podnoszona przez nasze czyste pragnienie. Nie można tego osiągnąć żadnym wysiłkiem umysłowym lub fizycznym, dlatego celem medytacji jest bezmyślność i obserwowanie tego żywego procesu w nas.

Mózg ogranicza naszą zdolność do rozwoju, ponieważ uniemożliwia nam poddanie się procesowi, którego nie widzi lub którego jeszcze nie doświadczył. Moc transformacji Kundalini jest znacznie większa niż nasze umysły i przekracza ludzką racjonalność. Usuwa wszystko, co powoduje u nas stagnację w życiu i wznosi nas na wyższy poziom bytu, poza ego i uwarunkowania. Tak więc nasza Kundalini przyspiesza żywy proces naszej ewolucji.

„Mam nadzieję, że większość z was dostanie dzisiaj swoją realizację. I że staniesz się sobą, dojrzewając do tego. Kundalini dojrzewa stopniowo.
Shri Matadźi Nirmala Devi


Kundalini i joga
Kiedy Kundalini przechodzi przez wszystkie czakry i przebija ciemiączko, zostajemy przeniesieni w stan świadomości bez myśli. Wszystkie myśli i emocje, które powodują, że tkwimy w przeszłości lub skupiamy się na przyszłości, są usuwane, abyśmy mogli być świadkami chwili obecnej w spokoju.

W ten sposób nasza uwaga staje się oświecona, a nasza świadomość staje się zbiorowa, ponieważ jesteśmy w pełni świadomi naszego otoczenia. To jest moment prawdziwej jogi, co w sanskrycie oznacza „zjednoczenie”. Stajesz się połączony ze wszystkim wokół. Nie jest to wysiłek, po prostu spontaniczne wydarzenie, kiedy Kundalini wznosi się do tego punktu.

Przebudzenie Kundalini jest nieodwracalne, podobnie jak wszystkie żywe procesy. Jednak, aby podtrzymać efekty przebudzenia Kundalini, należy regularnie praktykować medytację, aby stale podnosić tę energię. Jak każdy mięsień w ciele, im częściej jest używany, tym staje się silniejszy.

Im częściej medytujemy, tym bardziej Kundalini jest w stanie oczyścić nasze czakry i wznieść się do punktu naszej ostatniej czakry w obszarze ciemiączka. W ten sposób tym częściej można wprowadzić w stan świadomości bez myśli. Co więcej, te okresy czystej medytacji, pomiędzy falami myśli przepływających przez nasze umysły, faktycznie wydłużają się.

Świadomość wibracyjna
Im jaśniejsze stają się nasze czakry poprzez regularne oczyszczanie przez naszą Kundalini, tym większa jest nasza wrażliwość na wibracje. Wibracje są fizyczną manifestacją naszej Kundalini i mogą być odczuwane głównie na czubku głowy i na dłoniach. Tak więc, gdy Kundalini jest podnoszone, w obszarze ciemiączka można wyczuć „chłodną bryzę”. Podobnie, kiedy Kundalini osiąga ten punkt, ten chłód można wyczuć na dłoniach.

Nasze dłonie są jak mapa naszego ośrodkowego układu nerwowego, ponieważ to tam znajdują się ośrodki nerwów współczulnych. Tak więc każda część dłoni odpowiada czakrze. Kiedy Kundalini dociera do każdej czakry, odczucia lub wibracje odczuwane na dłoni wskazują stan czakry. Chłód wskazuje na zrównoważony i czysty stan czakry, przez który Kundalini może łatwo przejść. Ciepło lub mrowienie wskazuje na pewną blokadę w czakrze, ponieważ tarcie powstaje, gdy Kundalini próbuje przejść.

Dlatego manifestacja energii Kundalini jako Wibracje pokazuje nam stan naszego istnienia w całkowicie bezwysiłkowy sposób. Nie jest wymagana żadna myśl ani analiza. Tylko poprzez podniesienie Kundalini możemy dokładnie poznać, co dzieje się na poziomie fizjologicznym, mentalnym i emocjonalnym. Jeśli potrafimy wykryć nierównowagę wcześnie, gdy są one początkowo wywoływane, możemy wyleczyć nierównowagę na poziomie energii, zapobiegając w ten sposób wielu problemom w naszym istnieniu na długo przed ich wystąpieniem.

Kundalini i wiedza o sobie
Poprzez mechanizm wibracji Kundalini działa jako nasz przewodnik do rozwoju i samopoznania. Niczym matka pokazuje nam, w czym się mylimy i w jakich obszarach możemy poprawić nasze ogólne samopoczucie. Niezależnie od tego, czy dzieje się to na poziomie mentalnym, fizycznym czy emocjonalnym, pokazuje nam dokładnie, skąd bierze się jakikolwiek problem.

W ten sposób, nie tylko bezpośrednio poprzez medytację, ale także poprzez introspekcję tego, czego doświadczyliśmy podczas naszych medytacji, możemy rozwijać naszą osobowość i dokonywać drobnych zmian w naszym codziennym życiu, aby podnieść nasz stan. Gdy ona odpowiada na nasze czyste aspiracje do rozwoju, wszystko, czego doświadczamy poprzez aktywację tej energii, jest niezaprzeczalnie dla naszego dobrego samopoczucia, nawet jeśli na poziomie mentalnym możemy początkowo nie rozumieć.

Dlatego prawdopodobnie najważniejszym aspektem medytacji jest otwartość i traktowanie doświadczenia jako eksperymentu. Bycie otwartym pozwala Kundalini działać swobodnie, bez przeszkód. Co więcej, jeśli jesteśmy gotowi stawić czoła samym sobie i tym, czym należy się zająć wewnętrznie, proces wzrostu jest przyspieszony. Wszystkie istoty ludzkie są niedoskonałe, a wszelkie wady naszej istoty należy traktować z dystansem, ponieważ nie są one częścią naszej prawdziwej jaźni.

Kundalini w kulturach starożytnych
Różne cywilizacje nadały Kundalini wiele imion. Japończycy nazywają to „ki”, a Chińczycy „chi”. Lud Kung z Kalahari nazywał tę samą moc „n/um”. Grecy określali tę energię jako „Pneuma”, a islam mówi o „Rûh”. W tradycji indyjskiej jest ona odbiciem Chęci Boga w nas, Pierwotna Matka, znana jako Adi Shakti. Chrystus nazwał ją „Duchem Świętym”. Podmuch Ducha Świętego, który uczniowie Chrystusa poczuli w dniu Pięćdziesiątnicy, jest w rzeczywistości tym samym chłodnym powiewem Kundalini, który można wyczuć na dłoniach i w czubka głowy, gdy budzi się wewnątrz istoty Gyaneshwara, słynny święty Indii, urodzony około 1275 r., opisał Kundalini w swojej książce „Gyaneshwari”.

„Kundalini jest jedną z największych energii. Całe ciało poszukiwacza zaczyna świecić z powodu wznoszenia się Kundalini. Dzięki temu znikają niechciane zanieczyszczenia w organizmie. Ciało poszukiwacza nagle wygląda bardzo proporcjonalnie, a oczy są jasne i atrakcyjne”.
Gjaneśwara
z jego książki „Gyaneshwari”


Kilka kultur również odnosiło się do energii życiowej, do której masz dostęp, gdy jesteś w stanie równowagi. Na przykład niektóre plemiona rdzennych Amerykanów wierzyły w energię zlokalizowaną u podstawy kręgosłupa, ale uważano ją za tak świętą, że zabroniono im nawet wymawiać jej nazwy.

Egipskie odniesienia do Kundalini były znacznie bardziej symboliczne. Mówiono, że Ozyrys (bóg życia pozagrobowego) wzniósł się do nieba nad kręgosłupem swojej matki, bogini Nut, przy czym kręgi były używane jako stopnie drabiny. Jest to podobne do starożytnej indyjskiej koncepcji oświecenia, zgodnie z którą poszukiwacz wznosi się do stanu błogości. Mówiono, że Kundalini jest indywidualną energią, specyficzną dla każdej osoby, więc kiedy Kundalini tej osoby się budzi, jej świadomość wznosi się wzdłuż tej „drabiny” do wyższego stanu.

W kulturze sumeryjskiej system subtelny jest reprezentowany przez dwa węże splecione wokół centralnej osi, stykające się w siedmiu punktach. Kanał centralny to ścieżka Kundalini. Te siedem punktów to siedem czakr ciała, a dwa węże reprezentują lewy i prawy kanał. Obraz węża w odniesieniu do Kundalini jest również obecny w Hindusim, gdzie wyznawcy wierzą, że kosmiczny wąż Ananta nas stworzył i że Kundalini jest odbiciem tej mocy tworzenia w nas wszystkich. Podobnie Aztekowie czcili Quetzalcoatla, boga-węża, jako stwórcę ludzkości.

W judaizmie „Szechina” to imię nadane żeńskiemu aspektowi Boga Wszechmogącego. W języku hebrajskim samo słowo „Shekhina” pochodzi od biblijnego czasownika „shakhan”, oznaczającego „akt zamieszkiwania”, ale przybiera formę żeńską. Dlatego na początku ery talmudycznej „Szechina” była kobiecym aspektem Boga, który mieszkał wśród ludzi i mógł być pojmowany wszystkimi zmysłami.

Tak więc przez całą historię, na całym świecie, istniała świadomość macierzyńskiej energii, która tkwi w każdym z nas. Wszystkie te kultury i cywilizacje na swój sposób zrozumiały, że poprzez nasze połączenie z nią możemy zintegrować się z Kreacją, od której zaczęliśmy i realizować nasz prawdziwy potencjał.

„W wyniku tego przebudzenia dochodzi do tego, że osiągasz swoją Samorealizację, swoją Osobowość. Po drugie, kiedy ta moc zostaje przebudzona, wznosi się i przechodzi przez sześć subtelnych ośrodków energii w twoim ciele, odżywiając je i integrując”.

Shri Matadźi Nirmala Devi
- Uwaga: Pierwsze centrum energetyczne znajduje się pod Kundalini, dlatego przebija tylko sześć.


Kundalini i Sahaja Joga
W przeszłości Kundalini została przebudzona przez dziesięciolecia intensywnego wysiłku i poświęcenia. Bardzo niewielu osobom udało się kiedykolwiek dokonać tego wielkiego wyczynu, a osiągnięto go jedynie poprzez niezakłóconą medytację i pokutę. Kilka wielkich świętych osobistości narodziło się z przebudzonymi Kundalini, ale nawet one nie potrafiły obudzić Kundalini innych.

Jednak w 1970 Shri Mataji Nirmala Devi odkrył metodę medytacji, aby bez wysiłku połączyć się z naszą energią Kundalini. Od urodzenia była dotkliwie świadoma swojej własnej duchowej świadomości, ale nie wiedziała, jak przedstawić ją współczesnym ludziom. Widziała zamieszanie i cierpienie obfitujące we wszystkich ludzi, pomimo wysiłków wielu duchowych osobowości na przestrzeni dziejów. Szukała sposobu, aby pomóc ludzkości doświadczyć jej celu.

5 maja 1970 roku na cichej plaży w Nargol w Indiach całe Jej istnienie wypełniło boskie duchowe doświadczenie i nagle otrzymała odpowiedź na swoje pytanie. Odkryła sposób na masową samorealizację, a tym samym ułatwienie wewnętrznej przemiany. W ten sposób narodziła się Sahaja Yoga, dosłownie oznaczająca w sanskrycie „Spontaniczna Unia”.

Najpierw wypróbowując to doświadczenie na bliskich Jej osobach, Shri Mataji zobaczyła, jak zostali przemienieni psychicznie, fizycznie i duchowo. Od tego czasu niestrudzenie podróżowała po całym świecie, wychowując Kundalini setek tysięcy ludzi i pokazując im, jak wznosić Kundalinis innych. Ponadto opracowała i rozpowszechniła wiele technik, które można wykorzystać w medytacji, aby wzmocnić Kundalini i pogłębić to doświadczenie. Sahaja joga jest obecnie praktykowana w ponad 100 krajach na każdym kontynencie.

„Jedną rzeczą, na którą musicie zwrócić uwagę, jest to, że przebudzenie Kundalini i tym samym osiągnięcie Samorealizacji jest żywym procesem ewolucji, za który nie możemy nic zapłacić. To tak, jakby zasiać ziarno w Matce Ziemi. Kiełkuje, ponieważ Matka Ziemia ma moc kiełkowania, a nasienie ma w sobie wbudowaną właściwość kiełkowania”.
Shri Matadźi Nirmala Devi


Shri Matadźi nigdy nie pobierała opłat za to doświadczenie, ponieważ utrzymywała, że ​​jest to przyrodzone prawo każdej ludzkiej istoty i ma potencjał, aby zmienić świat na lepszy. Uznała, że ​​chociaż instytucje i rządy starają się stabilizować społeczeństwo, to jeśli nie ma w nim pokoju, to trudno go stworzyć z zewnątrz.
Po zakończonym ćwiczeniu samorealizacji sprawdź, czy czujesz delikatny chłodny powiew płynący od czubka głowy do twojej dłoni którą trzymasz ok 10-15 cm nad głową. Zamień ręce, teraz lewą rękę trzymaj nad głową.

Możesz odczuwać chłodną bryzę na dłoniach rąk lub powyżej twojej głowy i zapewne poczujesz wewnętrzną ciszę pozwalającą ci wejść do nowego stanu pełnego pokoju i ciszy. Ten chłodny powiew manifestuje obecność wibracji, pokazując, że twoje doświadczenie się powiodło.

Jeżeli na dłoniach lub nad głową pojawiło się ciepło to oznacza, że doświadczenie również się powiodło, energia Kundalini się obudziła, jednakże w swej wędrówce w systemie subtelnym przez kolejne centra energetyczne napotkała na zakłócenia, które od razu zaczęła usuwać i równoważyć czakry emitując przy tym, poprzez system subtelny energię w postaci ciepła. Kiedy w systemie subtelnym zachodzi równowaga, proces ten ustępuje i w zamian ciepła, na dłoniach i nad głową pojawia się wspomniany chłodny powiew.

Polecam do obejrzenia.Komentarze:


profile-picture
Dodał: Pan Light
6 lat temu
kalkulator numerologiczny

Wojownik Światła

Blogi duchowe

Droga wojownika światła jest jedną z dwóch podstawowych dróg rozwoju w formie ludzkiej, który przebiega na dwa sposoby zależnie od przejawiania duszy i wynikającego z tego zwykle opowiadania się za jedną z podstawowych kwestii życiowej : mieć czy być...

Czytaj więcej
profile-picture
Dodał: Pan Light
2 lata temu

Film, który w bardzo ciekawy sposób omawia śpiącego proroka, czyli Edgara Cayce'go. W filmie dowiemy się czym dla niego była m.in reinkarnacja, dusza, karma, sny. Zapytany o źródło swoich informacji, Edgar Cayce odpowiedział, że zasadniczo były...

Czytaj więcej
profile-picture
Dodał: Pan Light
2 miesiące temu

Duchowe znaczenie zapachu kwiatów to głębokie połączenie między naszymi zmysłowymi doświadczeniami a rozległym, niewidzialnym światem duchowym. To wyjątkowe spotkanie, w którym postrzegamy zapach kwiatów bez dostrzegalnego źródła, często oznacza wia...

Czytaj więcej
profile-picture
Dodał: Pan Light
6 lat temu

Często jest tak, że pozytywnie coś odczuwamy i na tym doznaniu poprzestajemy. Może warto czasem sprawdzić dlaczego mieliśmy takie odczucia, może w tym odczuciu jest jeszcze jakaś informacja którą powinniśmy wydobyć na światło dzienne? Poniżej dodaję...

Czytaj więcej
© 2011 Numerologia24.pl | My | Pomoc | Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt |
Portal numerologiczno ~ duchowy